Gdzie taksówkarz zarobi najwięcej?

Zapotrzebowanie na usługi transportowe wzrosło w momencie, kiedy ceny za przejazdy zmalały. Obecnie firmy muszą walczyć o dobrych, bezkolizyjnych kierowców. Kierowcy pracujący dla Bolt/ Uber/ Free Now chwalą sobie wygodę aplikacji i natychmiastowy wpływ gotówki za przeprowadzone przejazdy.

Ile zarabia taksówkarz? kierowcataxi

W jaki sposób rozlicza się taksówkarz? 

Kierowca musi pamiętać o prowizji, jaką pobiera platforma za korzystanie z jej usług, do której doliczany jest VAT. W przypadku kiedy współpracujemy z partnerem flotowym, dodatkowo musimy odpalić mu drobną sumę pieniędzy za świadczone usługi. Zaznaczmy jednak, że wybór partnera w większości przypadków dyktowany będzie okazanym w stosunku do niego zaufaniem, aspekt finansowy jest w tym przypadku mniej istotny. 

Gdzie taksówkarz osiągnie najlepsze zarobki? 

Uber pobiera od kierowcy najwyższą prowizję, dużo bardziej opłacalna okaże się współpraca z Freenow. Pamiętajmy o tym, że wypłata dla kierowcy będzie wynikiem odjęcia od obrotów prowizji brutto i podatków. Kierowca przy podjęciu decyzji o tym dla kogo będzie jeździł, powinien brać pod uwagę również czynniki inne niż tylko wynagrodzenie, istotne będzie codzienne wsparcie kierowcy, oferowane bonusy i mnożniki, wysokość stawek za kilometr oraz informacja o ilości kursów, które możemy świadczyć w ciągu dnia. Na Uberze pracują zwykle kierowcy okazjonalni, którzy nie spędzają za kółkiem więcej niż 40 godzin tygodniowo. Według wyliczeń 67% jeździ mniej niż 40 godzin, około 40 procent nie przekracza 20. Uber przekonuje tym, że możemy liczyć tutaj na elastyczne godziny pracy, każdy chętny kto ma prawo jazdy i średniej jakości nowy pojazd może się podjąć tutaj zatrudnienia. 

Bolt współpracujący z OnlyGo oferuje dobrą propozycję kierowcom pracującym pomiędzy 40 a 50 godzinami tygodniowo, dodatkowo powinniśmy zainstalować e-kasę fiskalną. W Bolt dobrze zarabiają ci kierowcy, którzy posiadają lepszy samochód oraz przy okazji są chwaleni, dopuszczani są bowiem do realizacji przejazdów w kategorii Comfort.Na najlepsze zarobki mogą liczyć bez względu na portal, z którym współdziałają kierowcy z dużych ośrodków miejskich, przyczyna jest prosta czym większy obszar tym więcej chętnych na przejazdy.  

Za podjęciem współpracy z Freenow przemawia fakt, że nie będziemy zmuszeni płacić stałego abonamentu. Platforma musi polepszyć swą ofertę dla kierowców, gdyż tych brakuje, natomiast chętnych na przejazdy jest wielu, co wiąże się ściśle z wprowadzeniem wersji Lite, tańszej niż klasyczne kursy. Współpracując z nimi, otrzymamy wsparcie i dofinansowanie, dzięki czemu uzyskamy niezbędne doświadczenie. Freenow stawia na kierowców, którzy dopiero planują wyrobić licencję, obecnie i w perspektywie najbliższego czasu.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *