Ile można zarobić w Bolt?

Prawdopodobnie zadając jakiekolwiek pytanie związane z finansami zawsze usłyszymy odpowiedź „to zależy”. Nie inaczej jest w przypadku wysokości zarobków w ramach aplikacji Bolt. Jest tak wiele czynników wpływających na możliwe zarobki i maksymalny do osiągnięcia zysk, że należy często samemu oszacować te wartości.

Mężczyzna pracujący w Bolt

Najważniejsze determinanty zarobków

W największym stopniu na zarobki możliwe do osiągnięcia, wpływa liczba godzin pracy. Im więcej pracujemy, tym większe zarobki możemy osiągnąć. Należy jednak mieć świadomość, że w godzinach szczytu i w momencie najważniejszych wydarzeń muzycznych czy sportowych, możemy osiągnąć wyższe zarobki. Może się okazać, że godzina pracy późną nocą (np. po koncercie) może być nawet kilka razy bardziej dochodowa niż przejazdy w godzinach południowych.

Oczywiście, nie otrzymamy pieniędzy za samo siedzenie w samochodzie. W celu maksymalizacji zysku należy odbierać jak najwięcej zleceń. Jednocześnie należy tak dobierać zlecenia, aby po zrealizowaniu zlecenia, mieć kolejne zlecenie w bliskiej okolicy.

Należy też mieć świadomość, że zarobki w miesiącach wakacyjnych i świątecznych są co do zasady niższe. Ostatnio wskazano również kolejny czynniki wpływający na zarobki – restrykcje związane z pandemią. Nie można jednak wskazać, że im więcej restrykcji, tym niższe zarobki. Może się okazać, że klienci będą rezygnować z transportu publicznego na rzecz usług z Bolta.

Dbaj o reputację

Duży wpływ na zarobki ma liczba gwiazdek. Jeśli nasz średni wynik to 5 gwiazdek na 5 lub nieco poniżej 5, to możemy się spodziewać większej liczby zleceń. Ponadto możemy otrzymywać zlecenia z kategorii Comfort. To wszystko sprawia, że nasze zyski mogą być spotęgowane.

Wskazuje się, że nawet opóźnienie w dojeździe albo trochę agresywna jazda, może być zrekompensowana przez czysty, schludny pojazd, bez zapachów tytoniu czy perfum. Jednocześnie uważa się, że dużym plusem może być znajomość języków obcych (nawet podstawowa) i korzystanie ze zwrotów grzecznościowych. Rzekomo żegnanie się zwrotem „Miłego dnia”, zamiast „Do widzenia”, zwiększało otrzymywane oceny.

Praca w Bolt

Od przychodów odejmij koszty

Należy mieć świadomość, że od kwoty widniejącej na ekranie smartfona, musimy odejmować koszty, aby rzeczywiście rozpoznać ile zarabiamy. Chodzi tu m.in. o rachunki za paliwo, koszty ubezpieczeń, dbania o stan techniczny pojazdu, ale też podatki.

Współpracując z przedsiębiorstwem możemy również być zmuszeni do opłacania prowizji (za np. umowę zlecenie i zapewnienie pojazdu). Czasami jest to stała opłata obliczana proporcjonalnie do przepracowanych dni.

Na Bolt można zarobić stosunkowo dużo. Jednak raczej powinniśmy traktować to jako zajęcie dorywcze albo uzupełniające. Pracując 8 godzin dziennie przy odpowiednim przyjmowaniu zleceń (co najmniej 2 na godzinę) możemy utrzymywać zysk w wysokości kilku tysięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *