Jak sprzedać auto, które było użytkowane jako taxi?

Przeszłość pojazdu odgrywa dużą rolę w procesie sprzedaży. Wnikliwy klient może być zainteresowany nawet najdrobniejszymi szczegółami historii pojazdu. Jeśli był on używany jako taxi, to bez wątpienia jego eksploatacja jest bardzo znaczna. W związku z tym warto wiedzieć, jak sprzedać takie auto. Poniższy artykuł skupi się na wyjaśnieniu tej kwestii.

Skup aut Poznań Zasada

Jak przygotować pojazd do sprzedaży?

Jeżeli pojazd ma przestać służyć jako taxi… niech przestanie nim być! Przede wszystkim mowa tu o kolorystyce – taksówki często występują w kolorach, których może nie chcieć nabywca prywatny. Ponadto należy uregulować stan prawny pojazdu. Należy wykreślić z dowodu rejestracyjnego wpis o statusie taxi. Oprócz tego należy być uczciwym ze sobą. Taksówki często są sprzedawane przez oszustów. Po prowizorycznych poprawkach i „lekkich” modyfikacjach licznika sprzedają je oni niczego nieświadomym ofiarom. Dlatego najgorsze problemy warto rzeczywiście naprawić.

Gdzie szukać kupca?

Byłe taksówki budzą podejrzenia części nabywców, głównie ze względu na wspomniany wyżej manewr. W związku z tym skup aut po taxi Zasada24.pl w Poznaniu może być lepszym wyborem, niż próba samodzielnej sprzedaży przez serwis ogłoszeniowy. Zatrudnieni w nim specjaliści szybko i sprawnie dokonają wyceny ex-taksówki w oparciu o jej zastany stan techniczny. Klienci otrzymają pisemną umowę kupna sprzedaży i pieniądze w gotówce.

Można także zdecydować się na serwis ogłoszeniowy. Jednak oznacza to skazanie się na łaskę czasu. Nieraz trzeba czekać kilka miesięcy, zanim naszą ex-taksówką ktoś się zainteresuje. Ponadto informacja o przeszłości pojazdu siłą rzeczy odstraszy wiele osób. Z kolei skup aut to niemal natychmiastowa sprzedaż po dopełnieniu wszelkich formalności.

Sprzedaż auta po taxi w skupie aut zasada w poznaniu

Jak przebiega sprzedaż?

Wycena jest dokonywana na podstawie stanu technicznego. Im jest on lepszy, tym korzystniejsza będzie stawka. Warto pamiętać, że taksówki to auta bardzo wysłużone, co może odbić się na transakcji. Pracownicy skupu biorą także pod uwagę rocznik, model, markę, stan wizualny. Niektóre samochody cieszą się większym popytem, przez co skup chętniej zaproponuje za nie wysokie kwoty. Sam proces jest bardzo szybki. Pracownicy skupu przyjeżdżają pod wskazany przez klienta adres i po dokonaniu wyceny i podpisaniu umowy kupna sprzedaży zabierają pojazd własnym transportem. Proces finalizowany jest jeden dzień od momentu, w którym klient zgłosił potrzebę pozbycia się pojazdu.

Czy taka sprzedaż jest bezpieczna?

Wszystkie skupy samochodów to legalnie działające, zarejestrowane przedsiębiorstwa. Wypłata pieniędzy w gotówce uniemożliwia przekazanie klientowi sumy mniejszej, niż umówiona, co redukuje ryzyko oszustw do zera. Ponadto skup aut załatwia wszelkie formalności związane z pojazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *