Ranking samochodów wybieranych na taxi w 2022 roku

Obecnie taksówki znowu wróciły do łask, mieszkańcy nawet małych miejscowości coraz częściej korzystają z ich usług. Zależy im na czasie dojazdu oraz na komforcie jazdy, a także udogodnieniach pojazdu, które umilą podróż. Szukając samochodu, który posłuży jako taksówka, najczęściej szukamy tego, który będzie najbardziej ekonomiczny oraz funkcjonalny. Pojazd taki ma być również przestronny, zwłaszcza z tyłu, aby klient mógł się rozsiąść. Ważnym aspektem będzie również duży bagażnik, w którym pasażer może umieścić swoje walizki. Szukając idealnej taksówki, kierujemy się największą wygodą klientów oraz tym, jak szybko dojedziemy z miejsca na miejsce, aby zrealizować jak najwięcej kursów podczas dnia pracy.

Jakie jest niezbędne wyposażenie samochodu taksówkarskiego?

Mówi o tym ustawa sporządzona przez Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdu oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. W jej skład wchodzi:

 • co najmniej dwa miejsca dla pasażerów;
 • taksometr elektryczny z ważnym dowodem legalizacji (lub, jeśli jesteś taksówkarzem firmy Bolt, czy Uber, naładowany telefon z pobraną
 • aplikacją dla osoby prowadzącej pojazd taxi);
 • pomieszczenie na bagaż pasażerów;
 • apteczka doraźnej pomocy z ważną datą;
 • co najmniej dwoje drzwi z każdego boku nadwozia lub dwoje drzwi ze strony prawej, jednej z lewej oraz jedne z tyłu nadwozia, które umożliwiają wyjście na zewnątrz.

Oprócz tego każdy taksówkarz powinien mieć dodatkowe koło, aby nie obciążać swojej pracy czekaniem na jego dojazd. Do tego potrzebny jest również zestaw narzędzi do jego wymiany. Obowiązkiem taksówkarza jest również posiadanie w pojeździe gaśnicy oraz trójkąta. Na dachu pojazdu musi być również widoczny, o białej lub żółtej barwie, napis „TAXI”.

Co zrobić, jeśli jesteś właścicielem i chcesz sprzedać flotę samochodów taxi?

Udaj się wówczas do skupu aut, takiego jak AUTO-BART, zlokalizowanego przy ul. Obrońców Wybrzeża 14 w Gdyni (Tel: 604 976 543). Transakcja tam jest niezwykle szybka oraz bezproblemowa, dzięki czemu nie będziesz musiał długo czekać na gotówkę. Jest to w pełni legalna działalność, która transakcje dokumentuje umową kupna-sprzedaży. Dzięki współpracy ze skupem aut taxi pieniądze dostaniesz od razu, do ręki lub w inny, wygodny dla Ciebie sposób, wpłatą na konto lub tradycyjnym przelewem bankowym.

Które auto wybrać na taksówkę?

 1. Skoda Superb jako perfekcyjny samochód dla taksówkarza
  Jest to jeden z najpopularniejszych wśród taksówkarzy modeli. Zaletami pojazdu są na przykład: ogromna przestrzeń na fotelach z tyłu, komfort podczas jazdy dla pasażera oraz kierowcy, a także niezwykła funkcjonalność samochodu. Superb jest również bogato wyposażony, a jego wygląd zachwyca każdego pasażera.

O tym, gdzie sprzedasz używaną już taksówkę, dowiesz się więcej na stronie: https://skupaut-gotowka.pl/skup-aut-poflotowych-i-taxi.html, gdzie znajdziesz ofertę wspomnianego wcześniej skupu aut, który skupuje także auta poflotowe i taxi.

 1. Toyota Corolla świetnym samochodem przewozowym
  Jest ona stworzona na podstawie układu hybrydowego o mocy 122 km. Słynie on z ogromnej ekonomii oraz niezawodności na trasie. Ważnym atutem tego pojazdu jest bagażnik, którego pojemność wynosi aż 471 litra pojemności, dzięki czemu przewiezie on nawet największe walizki pasażerów.
 2. Toyota Prus dla taksówkarza
  Posiada ona wbudowany nowoczesny napęd hybrydowy, który, w odróżnieniu od poprzednich modeli, jest lżejszy, mniejszy oraz sprawniejszy. Dzięki temu zużycie paliwa w tym pojeździe spadło aż o 15%. Toyota Prus jest niezwykle wygodna oraz długa, dzięki czemu ma wiele miejsca na nogi z tyłu. Atutem jest również jej funkcjonalność, a także dobre głośniki, które sprawdzą się, jeżeli klient będzie chciał posłuchać swojej muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *